Skip to content

Same day express delivery 🍉🥑

Harris Farm Markets
Stores Sign in My Account
  • Browse products
  • Specials
  • Recipes
  • Blogs
  • Help
  • Goodness Hub
Browse Products
Back to categories
Shop Categories
  • Gift Cards Gift Cards
  • Delivery Pass - Delivery Pass
  • Personal Care & Beauty Personal Care & Beauty
  • Cleaning & Home Cleaning & Home
  • Baby & Kids Baby & Kids
  • Flowers Flowers
  • More
    • Stores
    • Blogs
    • New Products
    • Buy Again
    • Gift Cards
    • Recipes
    • Help
    Specials
    • All Specials
    • Fruit & Veg Specials
    • Butcher Specials
    • Seafood Specials
    • Organic Specials
    • Pantry Specials
    • Dairy & Fridge Specials
    • Snacks Specials
    • Drinks Specials
    • Pet Specials
    • Liquor Specials
    • Value Box Specials
    • Meal Kit Specials
    Value Boxes
    • All Value Boxes
    • Fruit & Veg Boxes
    • Organic Boxes
    • Meat & Seafood Boxes
    Fruit & Vegetables
    • All Fruit & Vegetables
    • Fruit & Veg Specials
    • Imperfect Fruit & Veg
    • Organic Fruit & Veg
    • Fruit
      • All Fruit
      • Fruit Specials
      • Organic Fruit
      • Imperfect Fruit
      • Apples
      • Avocados
      • Bananas
      • Berries
      • Cherries
      • Citrus
      • Grapes
      • Mangoes
      • Melons
      • Pears
      • Stone Fruit
      • Tomatoes
      • Tropical & Exotic
      • Cut Fruit
      • Fresh Juices
      • Wholesale Fruits
    • Vegetables
      • All Vegetables
      • Vegetable Specials
      • Organic Vegetables
      • Imperfect Vegetables
      • Asian Vegetables
      • Avocados
      • Beans, Peas & Corn
      • Asparagus, Broccoli & Cauliflower
      • Capsicum
      • Celery, Fennel & Rhubard
      • Cucumber, Eggplant & Zucchini
      • Leaf Vegies
      • Mushrooms
      • Onions, Leeks & Garlic
      • Potatoes
      • Pumpkins & Squash
      • Carrots & Root Vegetables
      • Cut Veg & Salads
      • Tomatoes
    • Salads, Herbs & Spices
      • All Salads, Herbs & Spices
      • Salads
      • Sprouts
      • Fresh Herbs & Spices
    • Fruit and Veg Boxes
    Butcher
    • All Butcher
    • Butcher Specials
    • Meat
      • Beef
      • Pork
      • Lamb
      • Chicken
      • Game Meat
      • Mince
      • Burgers & Sausages
      • Organic
    • Organic Meat & Regeneratively Farmed
    • Everyday Market Value
    • Nitrite Free
    Seafood
    • All Seafood
    • Seafood Specials
    • Fresh Seafood
    • Smoked Seafood
    • Fish In The Family
    • Crustaceans & Shellfish
    Organic
    • All Organic
    • Organic Specials
    • Organic Fruit & Veg
    • Organic Groceries
    • Organic Fridge
    • Organic Meat
    • Organic Bakery
    • Organic Meal Kits
    • Organic Fruit and Veg Boxes
    • Regeneratively Farmed
    Deli & Cheese
    • Cheese
      • All Cheese
      • Cheese Specials
      • Brie & Camembert
      • Blue Cheese
      • Cheddar
      • Feta, Halloumi & Paneer
      • Goats & Sheep
      • Mozzarella, Mascarpone & Ricotta
      • Parmesan & Pecorino
      • Specialty Cheese
    • Deli Meats & Charcuterie
    • Dips & Pâté
    • Olives & Antipasto
    • Entertaining
    Dairy, Eggs & Fridge
    • All Dairy & Fridge
    • Dairy & Fridge Specials
    • Milk
      • All Milk
      • Farmer Friendly Milk
      • Plant Based Milk
      • Organic & Biodynamic Milk
      • Long Life Milk
    • Yoghurt
      • All Yoghurt
      • Harris Farm Yoghurt
      • Organic & Biodynamic Yoghurt
    • Eggs
    • Butter
    • Desserts, Cream & Custard
      • Desserts
      • Cream
      • Custard
    • Ready To Eat
      • All Reay To Eat
      • Pizzas & Garlic Bread
      • Pies
      • Quiches & Frittatas
      • Soups & Broths
      • Salads & Sides
    • Dressings & Relishes
    • Fresh Pasta & Sauces
    • Vegan & Vegetarian
    • Gluten Free
    • Organic, Biodynamic & Regen
    • Kosher
    Bakery
    • All Bakery
    • Bakery Specials
    • Cakes & Muffins
    • Packaged Bread
      • Bread
      • Buns & Rolls
      • Crumpets & Pancakes
    • Wraps & Flatbreads
      • Wraps
      • Flatbread
      • Pizza Bases
    • Gluten Free
    • Organic
    Pantry
    • All Pantry
    • Pantry Specials
    • Snacks
    • Baking
      • Flour
      • Sugar
      • Yeast & Baking
      • Baking Mixes
      • Flavourings & Essenses
      • Cooking Chocolate
    • Breakfast & Spreads
      • Breakfast
      • Spreads
    • Biscuits & Crackers
      • Biscuits & Cookies
      • Crackers & Flatbread
    • Canned, Jar & Instant Foods
      • Canned Fish
      • Canned Fruit & Veg
      • Soups
      • Instant Noodles & Rice
    • Confectionery & Snacks
      • Chips and Snacks
      • Chocolate and Confectionery
    • Cooking Essentials
      • Oil & Vinegar
      • Herbs & Spices
      • Beef, Chicken & Vegetable Stock
    • Cooking Sauces
      • Pasta Sauces
      • Marinades & Seasonings
      • Soy & Asian Sauces
      • Tomato & BBQ
      • Chilli Sauces
      • Hot Sauces
      • Stock & Gravy
    • Pasta, Rice, Grains & Noodles
      • Pasta
      • Gluten Free Pasta
      • Rice
      • Grains
      • Noodles
    • Gluten Free
    • International Foods
    • Kosher
    • Nuts, Seeds & Dried Fruits
    • Organic, Biodynamic & Regen
    • Tea & Coffee
      • Tea
      • Coffee Beans & Ground
    • Vegan
    Drinks
    • All Drinks
    • Drinks Specials
    • Juice
    • Fresh Juice
    • Water
    • Soft Drinks
    • Coffee & Tea
    • Kombucha & Fermented Drinks
    • Plant & Long Life Milk
    • NonAlcoholic Beer, Wine & Spirits
    Liquor
    • All Liquor
    • Liquor Specials
    • Wine
      • All Wine
      • White Wine
      • Red Wine
      • Rose Wine
      • Sparkling Wine & Champagne
      • Natural & Organic Wine
      • Fortified Wine
    • Beer & Cider
    • Seltzers
    • Spirits
    • Premixed and Ready To Drink
    Health & Wellness
    • All Health & Wellness
    • Health Foods
    • Vitamins
    • Supplements
    Pet
    • All Pet
    • Pet Specials
    • Dog Food, Treats and Accessories
    • Cat Food, Treats and Accessories
    Meal Kits
    • All Mealkits
    • Christmas Meal kits
    • Meal Kit Specials
    • Meals under $30
    • Beef Meal Kits
    • Chicken Meal Kits
    • Pork Meal Kits
    • Lamb Meal Kits
    • Fish Meal Kits
    • Organic Meal Kits
    • Vegan Meal Kits
    • Vegetarian Meal Kits
    • Dessert Meal Kits
    Search our store
    LOADING
    Set my location
    Free delivery on orders over $200 ($120 for delivery pass holders).

    How would you like to shop?

    Store
    Date
    Type
    Photo ID proving identity must be presented upon picking up the order. If someone else will be collecting it on your behalf, please put the person's name in the Order Notes and make sure they bring photo ID with them.
    Time
    Minimum order value for delivery is $50
    Cancel delivery
    Remove all
    Sort by:
    • Featured
    • Most relevant
    • Best selling
    • Alphabetically, A-Z
    • Alphabetically, Z-A
    • Price, low to high
    • Price, high to low
    • Date, old to new
    • Date, new to old

    344 products

    Filter and sort

    Filter and sort

    Sort by:
    Remove all
    Remove all

    344 products

    Choose your local Harris Farm to view the range and prices available in your area.

    • Special
      Coolibah Salad Mix Italian 120g | Harris Farm Markets Online

      Coolibah Salad Mix Italian 120g

      Coolibah Salad Mix Italian 120g

      $4.99 ea $41.58 / kg
    • Special
      Corn Baby 115g | Harris Farm Markets Online

      Corn Baby 115g

      Corn Baby 115g

      $5.99 ea $52.09 / kg
    • Special
      Corn Loose Each | Harris Farm Markets Online

      Corn Loose Each

      Corn Loose Each

      $2.49 ea
    • Special
      Corn Sweet Organic Prepacked Pack of 2-3 | Harris Farm Markets Online

      Corn Sweet Organic Prepacked Pack of 2-3

      Corn Sweet Organic Prepacked Pack of 2-3

      $9.99 ea
    • Special
      Corn Sweet Prepack 3-4 pieces | Harris Farm Markets Online

      Corn Sweet Prepack 3-4 pieces

      Corn Sweet Prepack 3-4 pieces

      $5.49 ea
    • Special
      Cucumber Baby Organic 200g | Harris Farm Markets Online

      Cucumber Baby Organic 200g

      Cucumber Baby Organic 200g

      $7.99 ea $39.95 / kg
    • Special
      Cucumber Baby Sweet 250g | Harris Farm Markets Online

      Cucumber Baby Sweet 250g

      Cucumber Baby Sweet 250g

      $4.50 ea $18.00 / kg
    • Special
      Cucumber Lebanese Each | Harris Farm Markets Online

      Cucumber Lebanese Each

      Sale

      Cucumber Lebanese Each

      $1.17 ea
      Sale
    • Special
      Cucumber Lebanese Organic 400g | Harris Farm Markets Online

      Cucumber Lebanese Organic 400g

      Cucumber Lebanese Organic 400g

      $10.99 ea $27.48 / kg
    • Special
      Cucumber Telegraph Each | Harris Farm Markets Online

      Cucumber Telegraph Each

      Cucumber Telegraph Each

      $3.49 ea
    • Special
      Dave's Market Picks Fruit and Veg Box | Harris Farm Markets Online

      Dave's Market Picks Fruit and Veg Box

      Dave's Market Picks Fruit and Veg Box

      $70.00 ea
    • Special
      Dave's Market Picks Fruit and Veg Box XL | Harris Farm Markets Online

      Dave's Market Picks Fruit and Veg Box XL

      Dave's Market Picks Fruit and Veg Box XL

      $95.00 ea
    • Special
      Edible Flowers Punnet | Harris Farm Markets Online

      Edible Flowers Punnet

      Edible Flowers Punnet

      $12.99 ea $12.99 / ea
    • Special
      Eggplant Each | Harris Farm Markets Online

      Eggplant Each

      Sale

      Eggplant Each

      $5.06 ea
      Sale
    • Special
      Eggplant Imperfect Each | Harris Farm Markets Online

      Eggplant Imperfect Each

      Sale

      Eggplant Imperfect Each

      $3.00 ea
      Sale
    • Special
      Eggplant Organic 2 Pack Each | Harris Farm Markets Online

      Eggplant Organic 2 Pack Each

      Eggplant Organic 2 Pack Each

      $8.99 ea
    • Special
      Eggplant Small Each | Harris Farm Markets Online

      Eggplant Small Each

      Sale

      Eggplant Small Each

      $0.78 ea
      Sale
    • Special
      Fresh endive bunch with pale cream leaves and yellow-green tips | Harris Farm Markets

      Endive Bunch Each

      Endive Bunch Each

      $5.99 ea
    • Special
      Eschalots Each | Harris Farm Markets Online

      Eschalots Each

      Sale

      Eschalots Each

      $0.84 ea
      Sale
    • Special

      Fajita Mix 500g

      Fajita Mix 500g

      $9.99 ea $2.00 / 100g
    • Special
      Fennel Each | Harris Farm Markets Online

      Fennel Each

      Fennel Each

      $2.99 ea
    • Special
      Fioretto Each | Harris Farm Markets Online

      Fioretto Each

      Fioretto Each

      $6.29 ea
    • Special
      French Radish Bunch | Harris Farm Markets Online

      French Radish Bunch

      French Radish Bunch

      $6.99 ea
    • Special
      Fresh Herb Arugula bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herb Arugula bunch

      Fresh Herb Arugula bunch

      $3.99 ea $3.99 / bunch
    • Special
      Fresh Herb Galangal min 150g | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herb Galangal min 150g

      Sale

      Fresh Herb Galangal min 150g

      $4.50 ea $30.00 / kg
      Sale
    • Special
      Fresh Herb Ginger min 150g | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herb Ginger min 150g

      Sale

      Fresh Herb Ginger min 150g

      $4.50 ea $30.00 / kg
      Sale
    • Special
      Fresh Herb Turmeric min 200g | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herb Turmeric min 200g

      Sale

      Fresh Herb Turmeric min 200g

      $12.00 ea $60.00 / kg
      Sale
    • Special
      Fresh Herbs Basil Bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Basil Bunch

      Fresh Herbs Basil Bunch

      $5.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Basil Pot Each | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Basil Pot Each

      Fresh Herbs Basil Pot Each

      $5.49 ea
    • Special
      Fresh Herbs Basil Thai Bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Basil Thai Bunch

      Fresh Herbs Basil Thai Bunch

      $5.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Bay Leaves Punnet | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Bay Leaves Punnet

      Fresh Herbs Bay Leaves Punnet

      $4.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Chives Green Bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Chives Green Bunch

      Fresh Herbs Chives Green Bunch

      $4.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Chives Organic bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Chives Organic bunch

      Fresh Herbs Chives Organic bunch

      $5.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Coriander Bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Coriander Bunch

      Fresh Herbs Coriander Bunch

      $2.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Curry Leaves Packet | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Curry Leaves Packet

      Fresh Herbs Curry Leaves Packet

      $4.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Dill Bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Dill Bunch

      Fresh Herbs Dill Bunch

      $4.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Garlic Chives Bunch | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Garlic Chives Bunch

      Fresh Herbs Garlic Chives Bunch

      $5.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Lemon Thyme Punnet | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Lemon Thyme Punnet

      Fresh Herbs Lemon Thyme Punnet

      $4.99 ea
    • Special
      Fresh Herbs Lemongrass Stalk Each | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Lemongrass Stalk Each

      Sale

      Fresh Herbs Lemongrass Stalk Each

      $3.50 ea
      Sale
    • Special
      Fresh Herbs Lime Leaves Punnet | Harris Farm Markets Online

      Fresh Herbs Lime Leaves Punnet

      Fresh Herbs Lime Leaves Punnet

      $4.99 ea
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    • …
    • 9

    About

    • our story
    • stores & trading hours
    • friend of the farm
    • sustainability
    • liquor licensing
    • careers
    • become a vendor
    • wholesale

    Customer Service

    • refund & returns policy
    • product recalls
    • terms & conditions
    • privacy policy
    • stores & trading hours
    • contact us
    • frequently asked questions

    Shop Online

    • delivery information
    • delivery pass
    • specials
    • promotions
    • gift cards
    • recipes
    • harris farm value boxes

    Our Partners

    • market magazine
    • fish in the family
    • land to market
    • jaboo media
    • the wine collective
    • appliances online

    Give Us A Bell

    1300 828 491

    Harris Farm Help Centre

    • Facebook
    • Instagram
    • YouTube
    • Pinterest

    Are we friends yet?

    SIGN UP FOR 5% OFF YOUR VEG PLUS SOOOOOOO MUCH MORE WITH FRIEND OF THE FARM

    By signing up, you confirm that you have read and are agreeing to our Terms of Use regarding the storage of the data submitted through this form.

    No Alcohol can be sold or supplied to anyone under 18. It’s against the law. It's an offence to supply liquor to a person under the age of 18 years. Harris Farm supports the Responsible Service of Alcohol. For liquor license numbers & more information visit the Liquor Licenses Page. If you wish to voluntarily exclude yourself from being able to purchase alcohol from our site, you can do so within accounts page Alcohol Self Exclusion.

    Certified B Corporation
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Google Pay
    • Mastercard
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • Visa
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.
    Your cart

    Add for FREE DELIVERY.

    You qualify for free delivery!

    UPDATING CART
    Shop by category
    Specials Specials Value Boxes - Value Boxes Fruit & Vegetables - Fruit & Vegetables Butcher - Butcher Seafood - Seafood Organic - Organic Deli & Cheese Deli & Cheese Dairy, Eggs & Fridge Dairy, Eggs & Fridge

    Add to meet the $50 checkout minimum.

    Subtotal:
    Includes GST. Discount codes calcuated at checkout.

    Select a time

    Shopping from

     

    We need your store and postcode before we can show times.

    Loading times…

    Select a day and time

    Find your local

    Sign in for an easier shop

    Save your local store and make your next shop even quicker.

    Sign in or create account

    Choose how you'd like to shop.

    Your local store

    No stores match that search.

    You're still shopping at

    Unavailable Items

    These items have been removed from cart as they are not available at your selected picking store.

    Checking your products

    Unavailable at this store