Skip to content

Same day express delivery 🍉🥑

Harris Farm Markets
Stores Sign in My Account
  • Browse products
  • Specials
  • Recipes
  • Blogs
  • Help
  • Goodness Hub
Browse Products
Back to categories
Shop Categories
  • Gift Cards Gift Cards
  • Delivery Pass - Delivery Pass
  • Personal Care & Beauty Personal Care & Beauty
  • Cleaning & Home Cleaning & Home
  • Baby & Kids Baby & Kids
  • Flowers Flowers
  • More
    • Stores
    • Blogs
    • New Products
    • Buy Again
    • Gift Cards
    • Recipes
    • Help
    Specials
    • All Specials
    • Fruit & Veg Specials
    • Butcher Specials
    • Seafood Specials
    • Organic Specials
    • Pantry Specials
    • Dairy & Fridge Specials
    • Snacks Specials
    • Drinks Specials
    • Pet Specials
    • Liquor Specials
    • Value Box Specials
    • Meal Kit Specials
    Value Boxes
    • All Value Boxes
    • Fruit & Veg Boxes
    • Organic Boxes
    • Meat & Seafood Boxes
    Fruit & Vegetables
    • All Fruit & Vegetables
    • Fruit & Veg Specials
    • Imperfect Fruit & Veg
    • Organic Fruit & Veg
    • Fruit
      • All Fruit
      • Fruit Specials
      • Organic Fruit
      • Imperfect Fruit
      • Apples
      • Avocados
      • Bananas
      • Berries
      • Cherries
      • Citrus
      • Grapes
      • Mangoes
      • Melons
      • Pears
      • Stone Fruit
      • Tomatoes
      • Tropical & Exotic
      • Cut Fruit
      • Fresh Juices
      • Wholesale Fruits
    • Vegetables
      • All Vegetables
      • Vegetable Specials
      • Organic Vegetables
      • Imperfect Vegetables
      • Asian Vegetables
      • Avocados
      • Beans, Peas & Corn
      • Asparagus, Broccoli & Cauliflower
      • Capsicum
      • Celery, Fennel & Rhubard
      • Cucumber, Eggplant & Zucchini
      • Leaf Vegies
      • Mushrooms
      • Onions, Leeks & Garlic
      • Potatoes
      • Pumpkins & Squash
      • Carrots & Root Vegetables
      • Cut Veg & Salads
      • Tomatoes
    • Salads, Herbs & Spices
      • All Salads, Herbs & Spices
      • Salads
      • Sprouts
      • Fresh Herbs & Spices
    • Fruit and Veg Boxes
    Butcher
    • All Butcher
    • Butcher Specials
    • Meat
      • Beef
      • Pork
      • Lamb
      • Chicken
      • Game Meat
      • Mince
      • Burgers & Sausages
      • Organic
    • Organic Meat & Regeneratively Farmed
    • Everyday Market Value
    • Nitrite Free
    Seafood
    • All Seafood
    • Seafood Specials
    • Fresh Seafood
    • Smoked Seafood
    • Fish In The Family
    • Crustaceans & Shellfish
    Organic
    • All Organic
    • Organic Specials
    • Organic Fruit & Veg
    • Organic Groceries
    • Organic Fridge
    • Organic Meat
    • Organic Bakery
    • Organic Meal Kits
    • Organic Fruit and Veg Boxes
    • Regeneratively Farmed
    Deli & Cheese
    • Cheese
      • All Cheese
      • Cheese Specials
      • Brie & Camembert
      • Blue Cheese
      • Cheddar
      • Feta, Halloumi & Paneer
      • Goats & Sheep
      • Mozzarella, Mascarpone & Ricotta
      • Parmesan & Pecorino
      • Specialty Cheese
    • Deli Meats & Charcuterie
    • Dips & Pâté
    • Olives & Antipasto
    • Entertaining
    Dairy, Eggs & Fridge
    • All Dairy & Fridge
    • Dairy & Fridge Specials
    • Milk
      • All Milk
      • Farmer Friendly Milk
      • Plant Based Milk
      • Organic & Biodynamic Milk
      • Long Life Milk
    • Yoghurt
      • All Yoghurt
      • Harris Farm Yoghurt
      • Organic & Biodynamic Yoghurt
    • Eggs
    • Butter
    • Desserts, Cream & Custard
      • Desserts
      • Cream
      • Custard
    • Ready To Eat
      • All Reay To Eat
      • Pizzas & Garlic Bread
      • Pies
      • Quiches & Frittatas
      • Soups & Broths
      • Salads & Sides
    • Dressings & Relishes
    • Fresh Pasta & Sauces
    • Vegan & Vegetarian
    • Gluten Free
    • Organic, Biodynamic & Regen
    • Kosher
    Bakery
    • All Bakery
    • Bakery Specials
    • Cakes & Muffins
    • Packaged Bread
      • Bread
      • Buns & Rolls
      • Crumpets & Pancakes
    • Wraps & Flatbreads
      • Wraps
      • Flatbread
      • Pizza Bases
    • Gluten Free
    • Organic
    Pantry
    • All Pantry
    • Pantry Specials
    • Snacks
    • Baking
      • Flour
      • Sugar
      • Yeast & Baking
      • Baking Mixes
      • Flavourings & Essenses
      • Cooking Chocolate
    • Breakfast & Spreads
      • Breakfast
      • Spreads
    • Biscuits & Crackers
      • Biscuits & Cookies
      • Crackers & Flatbread
    • Canned, Jar & Instant Foods
      • Canned Fish
      • Canned Fruit & Veg
      • Soups
      • Instant Noodles & Rice
    • Confectionery & Snacks
      • Chips and Snacks
      • Chocolate and Confectionery
    • Cooking Essentials
      • Oil & Vinegar
      • Herbs & Spices
      • Beef, Chicken & Vegetable Stock
    • Cooking Sauces
      • Pasta Sauces
      • Marinades & Seasonings
      • Soy & Asian Sauces
      • Tomato & BBQ
      • Chilli Sauces
      • Hot Sauces
      • Stock & Gravy
    • Pasta, Rice, Grains & Noodles
      • Pasta
      • Gluten Free Pasta
      • Rice
      • Grains
      • Noodles
    • Gluten Free
    • International Foods
    • Kosher
    • Nuts, Seeds & Dried Fruits
    • Organic, Biodynamic & Regen
    • Tea & Coffee
      • Tea
      • Coffee Beans & Ground
    • Vegan
    Drinks
    • All Drinks
    • Drinks Specials
    • Juice
    • Fresh Juice
    • Water
    • Soft Drinks
    • Coffee & Tea
    • Kombucha & Fermented Drinks
    • Plant & Long Life Milk
    • NonAlcoholic Beer, Wine & Spirits
    Liquor
    • All Liquor
    • Liquor Specials
    • Wine
      • All Wine
      • White Wine
      • Red Wine
      • Rose Wine
      • Sparkling Wine & Champagne
      • Natural & Organic Wine
      • Fortified Wine
    • Beer & Cider
    • Seltzers
    • Spirits
    • Premixed and Ready To Drink
    Health & Wellness
    • All Health & Wellness
    • Health Foods
    • Vitamins
    • Supplements
    Pet
    • All Pet
    • Pet Specials
    • Dog Food, Treats and Accessories
    • Cat Food, Treats and Accessories
    Meal Kits
    • All Mealkits
    • Christmas Meal kits
    • Meal Kit Specials
    • Meals under $30
    • Beef Meal Kits
    • Chicken Meal Kits
    • Pork Meal Kits
    • Lamb Meal Kits
    • Fish Meal Kits
    • Organic Meal Kits
    • Vegan Meal Kits
    • Vegetarian Meal Kits
    • Dessert Meal Kits
    Search our store
    LOADING
    Set my location
    Free delivery on orders over $200 ($120 for delivery pass holders).

    How would you like to shop?

    Store
    Date
    Type
    Photo ID proving identity must be presented upon picking up the order. If someone else will be collecting it on your behalf, please put the person's name in the Order Notes and make sure they bring photo ID with them.
    Time
    Minimum order value for delivery is $50
    Cancel delivery
    Remove all
    Sort by:
    • Featured
    • Most relevant
    • Best selling
    • Alphabetically, A-Z
    • Alphabetically, Z-A
    • Price, low to high
    • Price, high to low
    • Date, old to new
    • Date, new to old

    344 products

    Filter and sort

    Filter and sort

    Sort by:
    Remove all
    Remove all

    344 products

    Choose your local Harris Farm to view the range and prices available in your area.

    • Special
      Artichoke Globe Each | Harris Farm Markets Online

      Artichoke Globe Each

      Artichoke Globe Each

      $3.99 ea
    • Special
      Asparagus Baby Bunch | Harris Farm Markets Online

      Asparagus Baby Bunch

      Asparagus Baby Bunch

      $2.99 ea
    • Special
      Asparagus Bunch | Harris Farm Markets Online

      Asparagus Bunch

      Asparagus Bunch

      $1.50 ea
    • Special

      Baby Bake Sweet Potato 500g

      Baby Bake Sweet Potato 500g

      $8.99 ea $59.93 / kg
    • Special

      Baby Broccoli The Big Bunch 150g

      Baby Broccoli The Big Bunch 150g

      $6.49 ea $43.27 / kg
    • Special

      Baby Potatoes 750g

      Baby Potatoes 750g

      $5.99 ea $7.99 / kg
    • Special
      Bean Sprouts 400g | Harris Farm Markets Online

      Bean Sprouts 400g

      Bean Sprouts 400g

      $2.99 ea $7.48 / kg
    • Special
      Beans Butter Loose min 200g | Harris Farm Markets Online

      Beans Butter Loose min 200g

      Sale

      Beans Butter Loose min 200g

      $4.00 ea $20.00 / kg
      Sale
    • Special
      Beans Hand Picked min 250g | Harris Farm Markets Online

      Beans Hand Picked min 250g

      Sale

      Beans Hand Picked min 250g

      $6.25 ea $25.00 / kg
      Sale
    • Special
      Beans Italian min 300g | Harris Farm Markets Online

      Beans Italian min 300g

      Sale

      Beans Italian min 300g

      $6.00 ea $24.00 / kg
      Sale
    • Special
      Beans Organic min 250g | Harris Farm Markets Online

      Beans Organic min 250g

      Beans Organic min 250g

      $8.99 ea $35.96 / kg
    • Special
      Beetroot Baby Each | Harris Farm Markets Online

      Beetroot Baby Each

      Beetroot Baby Each

      $6.99 ea
    • Special
      Beetroot Bunch | Harris Farm Markets Online

      Beetroot Bunch

      Beetroot Bunch

      $6.49 ea
    • Special
      Beetroot Head Each | Harris Farm Markets Online

      Beetroot Head Each

      Sale

      Beetroot Head Each

      $0.60 ea
      Sale
    • Special
      Beetroot Love Beets Baby Beetroot Peeled and Cooked 250g | Harris Farm Markets Online

      Beetroot Love Beets Baby Beetroot Peeled and Cooked 250g

      Beetroot Love Beets Baby Beetroot Peeled and Cooked 250g

      $4.49 ea $17.96 / kg
    • Special
      Beetroot Love Beets Organic Peel and Cooked 250g | Harris Farm Markets Online

      Beetroot Love Beets Organic Peel and Cooked 250g

      Beetroot Love Beets Organic Peel and Cooked 250g

      $5.99 ea $23.96 / kg
    • Special
      Beetroot Organic 500g | Harris Farm Markets Online

      Beetroot Organic 500g

      Beetroot Organic 500g

      $5.99 ea $11.98 / kg
    • Special
      Black Garlic 250g | Harris Farm Markets Online

      Black Garlic 250g

      Black Garlic 250g

      $12.99 ea $433.00 / kg
    • Special

      Brain Food Box

      Brain Food Box

      $80.00 ea
    • Special
      Broccoli Head Each | Harris Farm Markets Online

      Broccoli Head Each

      Sale

      Broccoli Head Each

      $2.10 ea
      Sale
    • Special
      Broccoli Organic 500g | Harris Farm Markets Online

      Broccoli Organic 500g

      Broccoli Organic 500g

      $9.99 ea $19.98 / kg
    • Special

      Bruebecks Chopped Caesar Salad 240g

      Bruebecks Chopped Caesar Salad 240g

      $9.99 ea $4.16 / 100g
    • Special
      Brussel Sprout Red Prepack 400g | Harris Farm Markets Online

      Brussel Sprout Red Prepack 400g

      Brussel Sprout Red Prepack 400g

      $5.49 ea $13.73 / kg
    • Special
      Brussels Sprout min 500g | Harris Farm Markets Online

      Brussels Sprout min 500g

      Sale

      Brussels Sprout min 500g

      $10.00 ea $20.00 / kg
      Sale
    • Special
      Buk Choy Shanghai Baby Bunch of 2-3 | Harris Farm Markets Online

      Buk Choy Shanghai Baby Bunch of 2-3

      Buk Choy Shanghai Baby Bunch of 2-3

      $2.99 ea
    • Special
      Buk Choy White Long Bunch | Harris Farm Markets Online

      Buk Choy White Long Bunch

      Buk Choy White Long Bunch

      $2.49 ea
    • Special

      Cabbage Baby Sugarloaf Sleeved

      Cabbage Baby Sugarloaf Sleeved

      $5.99 ea
    • Special
      Cabbage Green Whole | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Green Whole

      Cabbage Green Whole

      $3.99 ea
    • Special
      Cabbage Half | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Half

      Cabbage Half

      $3.49 ea
    • Special
      Cabbage qtr | Harris Farm Markets Online

      Cabbage qtr

      Cabbage qtr

      $2.49 ea
    • Special
      Cabbage Red Half | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Red Half

      Cabbage Red Half

      $3.99 ea
    • Special
      Cabbage Red Quarter | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Red Quarter

      Cabbage Red Quarter

      $2.99 ea
    • Special
      Cabbage Red Whole | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Red Whole

      Cabbage Red Whole

      $4.99 ea
    • Special
      Cabbage Savoy Half | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Savoy Half

      Cabbage Savoy Half

      $5.99 ea
    • Special
      Cabbage Savoy Quarter Each | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Savoy Quarter Each

      Cabbage Savoy Quarter Each

      $4.99 ea
    • Special
      Cabbage Savoy Whole | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Savoy Whole

      Cabbage Savoy Whole

      $9.99 ea
    • Special

      Cabbage Sugarloaf Loose

      Cabbage Sugarloaf Loose

      $2.99 ea
    • Special
      Cabbage Tuscan Bunch | Harris Farm Markets Online

      Cabbage Tuscan Bunch

      Cabbage Tuscan Bunch

      $6.99 ea
    • Special
      Capsicum Green Each | Harris Farm Markets Online

      Capsicum Green Each

      Sale

      Capsicum Green Each

      $2.40 ea
      Sale
    • Special
      Capsicum Green Organic 2 Pack Each | Harris Farm Markets Online

      Capsicum Green Organic 2 Pack Each

      Capsicum Green Organic 2 Pack Each

      $9.99 ea
    • 1
    • 2
    • 3
    • …
    • 9

    About

    • our story
    • stores & trading hours
    • friend of the farm
    • sustainability
    • liquor licensing
    • careers
    • become a vendor
    • wholesale

    Customer Service

    • refund & returns policy
    • product recalls
    • terms & conditions
    • privacy policy
    • stores & trading hours
    • contact us
    • frequently asked questions

    Shop Online

    • delivery information
    • delivery pass
    • specials
    • promotions
    • gift cards
    • recipes
    • harris farm value boxes

    Our Partners

    • market magazine
    • fish in the family
    • land to market
    • jaboo media
    • the wine collective
    • appliances online

    Give Us A Bell

    1300 828 491

    Harris Farm Help Centre

    • Facebook
    • Instagram
    • YouTube
    • Pinterest

    Are we friends yet?

    SIGN UP FOR 5% OFF YOUR VEG PLUS SOOOOOOO MUCH MORE WITH FRIEND OF THE FARM

    By signing up, you confirm that you have read and are agreeing to our Terms of Use regarding the storage of the data submitted through this form.

    No Alcohol can be sold or supplied to anyone under 18. It’s against the law. It's an offence to supply liquor to a person under the age of 18 years. Harris Farm supports the Responsible Service of Alcohol. For liquor license numbers & more information visit the Liquor Licenses Page. If you wish to voluntarily exclude yourself from being able to purchase alcohol from our site, you can do so within accounts page Alcohol Self Exclusion.

    Certified B Corporation
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Google Pay
    • Mastercard
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • Visa
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.
    Your cart

    Add for FREE DELIVERY.

    You qualify for free delivery!

    UPDATING CART
    Shop by category
    Specials Specials Value Boxes - Value Boxes Fruit & Vegetables - Fruit & Vegetables Butcher - Butcher Seafood - Seafood Organic - Organic Deli & Cheese Deli & Cheese Dairy, Eggs & Fridge Dairy, Eggs & Fridge

    Add to meet the $50 checkout minimum.

    Subtotal:
    Includes GST. Discount codes calcuated at checkout.

    Select a time

    Shopping from

     

    We need your store and postcode before we can show times.

    Loading times…

    Select a day and time

    Find your local

    Sign in for an easier shop

    Save your local store and make your next shop even quicker.

    Sign in or create account

    Choose how you'd like to shop.

    Your local store

    No stores match that search.

    You're still shopping at

    Unavailable Items

    These items have been removed from cart as they are not available at your selected picking store.

    Checking your products

    Unavailable at this store